• Konkurs plastyczny DOT

16.09.2024

Międzynarodowy Dzień Kropki to dzień celebrowania kreatywności, twórczości

i wyjątkowości każdego z Nas.

I POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie.
            2. Termin dostarczania prac upływa 20 września 2024 roku.
            3.  Cele konkursu:

a. rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży, poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych,

b. rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych,

c. wzmacnianie wiary we własne siły i możliwości twórcze.

II. WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Konkurs przeznaczony jest dla klas:

I - IV

Zadanie: bazą wykonania pracy plastycznej jest tekturowe koło. Koło należy ozdobić dwustronnie.

V – VIII

Zadanie: wykonanie pracy plastycznej za pomocą kół. Format pracy to A4.

1. Przebieg konkursu:
            1. Prace konkursowe powinny być wykonane samodzielnie, bez pomocy osób dorosłych, muszą być pracami autorskimi.
            2. Technika pracy dowolna ( np. pastele, farby, plastelina, wyklejanie, cekiny, pompony i inne).
            3. Uczestnik konkursu może wykonać tylko jedną pracę.
            4. Wszystkie dostarczone prace na Konkurs są dokumentem i stanowią własność organizatora.

III. WYŁANIANIE LAUREATA KONKURSU

1. Do przyznania nagrody uprawnione jest JURY powołane przez organizatora.
            2. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 30 września 2024 roku.
            3. Komisja konkursowa pod uwagę weźmie:
            1. jakość wykonania,
            2. pomysł,
            3. oryginalność,
            4. samodzielność wykonania,
            5. zgodność z tematem konkursu.
            1. Prace w wyznaczonym terminie należy dostarczyć paniom Aleksandrze Kołaczkowskiej lub Lenie Żmudzińskiej

• Narodowe Czytanie ,,Kordiana” Juliusza Słowackiego

08.09.2024

Akcja Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy trwa od 2012r., kiedy wspólną lekturą był ,,Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza. Jak co roku społeczność szkolna przyłączyła się do tej akcji. W poniedziałek 2 września o godz.15.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lgocie Małej rozpoczęło się uroczyste czytanie fragmentów dramatu ,,Kordian”. W spotkaniu organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kruszynie wzięli udział: pani Wójt Joanna Zasępa, panie z Klubu Seniora, nauczyciele i uczniowie oraz zaproszeni goście. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl.7: Amelia Rak, Diana Kręciwilk oraz Paulina Zyszczak. Ten wyjątkowy czas spotkania z wybitną polską literaturą był okazją do wysłuchania wzruszających interpretacji czytających oraz zachęcał do osobistych refleksji, jak istotną rolę w życiu człowieka odgrywają odwaga i dążenie do wolności. Kolejne Narodowe Czytanie za rok, a wtedy będziemy czytali utwory Jana Kochanowskiego.