• Rekolekcje Szkolne

11.02.2024

Wielki Post

6 - 8 marca 2024 r.

Środa - Czwartek - 6, 7  marca 2024 r.  (w szkole)

1-2 lekcja klasy I-IV

3-4 lekcja klasy V-VII

Piątek 8 marca  2024 r.

Wyjście do kościoła około 10.45

11.00 Możliwość spowiedzi dla  starszych uczniów Szkoły Podstawowej

11.15 Msza św.

• SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

20.02.2024

W styczniu 2024r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas I, II i III. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką, podpisanie po angielsku najważniejszych elementów  i przyniesienie swoich prac do nauczyciela języka angielskiego. Tematem pracy była „Zima”, a celem konkursu popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów szkoły oraz podniesienie poziomu umiejętności językowych. Dzieła młodych artystów zostały umieszczone na gazetce szkolnej na górnym korytarzu. Wszystkie prace były bardzo piękne i wszystkie zasługiwały na wyróżnienie dlatego nie zostało wyłonione I, II i III miejsce.

• I miejsce naszej uczennicy w Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym

11.02.2024

Kornelia Lis uczennica klasy II zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Literacko - Plastycznym "Projektuję okladkę ksiąki. Wybitni Polacy." w kategorii klasy I-III. Organizatorami konkursu było Starostwo Powiatowe w Częstochowie we współpracy z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie. Cele konkursu to między innymi: upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów, rozwijanie kompetencji czytelniczych, kształtowanie postaw patriotycznych, obywatelskich i społecznych przez poznanie życia i działalności wybitnych Polek i Polaków, popularyzowanie prezentacji twórczości w formie graficznej, rozwijanie wyobraźni i umiejętności artystycznej wypowiedzi uczniów oraz zachęcanie do aktywności twórczej.

Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie okładki książki ilustrującej życie, twórczość l dzieła wybitnego Polaka, Polki lub Polaków (np. pisarzy, poetów, postaci historycznych, społeczników, itp.) oraz nadanie jej własnego, autorskiego tytułu.
            Nagrody ufundował Starosta Częstochowski Krzysztof Smela.

Kornelia wykonała projekt okładki odnoszący się do życia i osiągnięć wielkiego astronoma polskiego Mikołaja Kopernika. Zastosowana technika to pastele suche.

Zwycięstwo w tym konkursie jest drugim w ostatnim czasie sukcesem Kornelii. Uczennica w grudniu ub. roku zajęła także I miejsce w  Powiatowym Konkursie Plastycznym  "Cztery Pory Roku Oczami Dziecka" organizowanym również pod patronatem Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli.

Cieszymy się z kolejnego sukcesu Kornelii i serdecznie gratulujemy !

• Gminny konkurs literacko-plastyczny

26.02.2024

Na przełomie grudnia i stycznia bieżącego roku szkolnego dla uczniów szkół podstawowych z terenu naszej gminy został zorganizowany konkurs literacko-plastyczny pt.: „Święta Bożego Narodzenia w moim domu”. Dla poszczególnej kategorii wiekowej było przydzielone inne zadanie konkursowe. Uczniowie klas I i II mieli przygotować pracę  plastyczną stosując dowolną technikę plastyczną. Zadaniem uczniów klas III było napisanie opowiadania na w/w temat. Uczniowie klas starszych mogli sobie wybrać zadanie, które najbardziej im odpowiadało. Do wyboru było opowiadanie lub lapbooko tematyce świątecznej. Poniżej przedstawiamy laureatów, którym serdecznie gratulujemy.

Kategoria klas I-II:

1 miejsce

Natalia Pokora uczennica klasy I  Szkoły Podstawowej im. Henryka Drzazgi w Lgocie Małej oraz Martyna  Gałwa uczennica klasy I Szkoły Podstawowej Fundacji Elementarz w Jackowie

2 miejsce

Kornelia Lis uczennica klasy II Szkoły Podstawowej im.Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie oraz Klara Tasarz uczennica klasy I Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie

3 miejsce

Emila Augustowska uczennica klasy I Szkoły Podstawowej im. Henryka Drzazgi w Lgocie Małej oraz Emilia Kwarciak  uczennica klasy II Szkoły Podstawowej im. Henryka Drzazgi w Lgocie Małej .

Kategoria klas III

1 miejsce

Karolina Stachow uczennica Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie

2 miejsce