Menu:

 • Konkurs ,,Bezpieczne ferie"

  Konkurs ,,Bezpieczne ferie"
 • Jasełka

  Jasełka
 • Bal karnawałowy

  Bal karnawałowy
 • 27 FINAŁ WOŚP

  W niedzielne popołudnie 13 stycznia 2019r. w Szkole Podstawowej w Kruszynie odbył się 27 FINAŁ WOŚP. Jak co roku uczniowie naszej szkoły zaprezentowali krótki występ artystyczny uświetniający tą imprezę Dziewięcioosobowa orkiestra złożona z dziewczynek z klasy I, II, IV i V przedstawiła widowisko muzyczne . Gra na wiaderkach została nagrodzona gromkimi brawami. Podczas skoków akrobatycznych mali artyści dogrywali również rytm do muzyki celtyckiej.

  Bardzo barwy i przyciągający uwagę był występ uczennic klasy szóstej. Zatańczyły do piosenki " Swish Swish". Gratulujemy!

 • Wywiadówka

  Wywiadówka
 • Jasełka

  Jasełka

  ,,Dziś anioły na niebie ogłaszają Boże Narodzenie"
  Pod takim hasłem odbyły się tegoroczne jasełka w naszej szkole. Krótkie przedstawienie w swojej prostocie i skromności oddało całą radość wynikającą ze świąt Bożego Narodzenia. Pastorałki śpiewane pod przewodnictwem chóru anielskiego, a porywające do śpiewu całą szkołę, uczniowie-aktorzy w pięknych strojach oraz klimatyczna dekoracja wprawiło wszystkich obecnych w prawdziwie świąteczny nastrój. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas IV i V oraz gościnnie wystąpili uczniowie z klasy II i VII.
  Po jasełkach uczniowie klas starszych przygotowali pod opieką pani Anity Gałkowskiej-Galas przedstawienie o tematyce związanej z Wielką Brytanią. Pierwsza część przedstawienia dotyczyła kultury oraz zwyczajów tego kraju, a w drugiej części można było wysłuchać wierszy i piosenek o tematyce świątecznej w języku angielskim. Spektakl posiadał duży walor edukacyjny – znajomość państw, kultury, zwyczajów. Młodzież z klas VI,VII i VIII zademonstrowała swoje umiejętności, pokazała,  iż potrafi wydobyć swoje zdolności i pokazać je przed publicznością. Uczniowie włożyli dużo serca w odgrywane przez siebie postacie. W ich grze widać było wykonaną przez nich pracę, wiele prób i długich przygotowań żeby wszystko się udało. Niezwykle przekonujące i interesujące były kostiumy młodych aktorów, widoczna była dbałość o szczegóły, np. kostium królowej. 

  Obydwa przedstawienia zostały nagrodzone brawami. Na koniec części artystycznych pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne, a „kolędę dla nieobecnych” zaśpiewała Weronika Dróżdż.
  Korzystając z okazji, że wszyscy są obecni uczestnicy konkursów ornitologicznego oraz na najładniejszą bombkę otrzymali dyplomy oraz nagrody.

  Piątkowe uroczystości miały także charakter bardziej kameralny. W każdej klasie odbyły się wigilie. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali pyszne potrawy, przystroili swoje pracownie, aby móc w uroczystym nastroju połamać się opłatkiem, złożyć życzenia oraz wspólnie zaśpiewać kolędy.
   

  Galeria zdjęć: Jasełka

 • Prelekcja na temat segregacji odpadów

  Prelekcja na temat segregacji odpadów

  Pracownik firmy Remondis przeprowadził w naszej szkole prelekcję na temat segregowania odpadów w gospodarstwach domowych. Pani w ciekawy i jasny sposób przedstawiła nam jak należy segregować śmieci , a jak na pewno nie należy tego robić. Opowiadała o zagrożeniach nieprawidłowego składowania odpadów i rozkładzie poszczególnych materiałów w środowisku. Uczniowie zapoznali się bliżej z definicjami słów recykling, odpady niesegregowane, kompostownik.
  Dowiedzieli się także jakie naprawdę odpady mogą wrzucać do koszy oznaczonych napisami papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, odpady BIO , odpady niebezpieczne oraz gdzie w naszej miejscowości znajduje się PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Dzieci były bardzo aktywne, często się zgłaszały, odpowiadali na pytania oraz sami je zadawali.
  Celem akcji jest wzrost świadomości oraz zdolności młodego społeczeństwa do podejmowania odpowiedzialnych środowiskowo i społecznie wyborów konsumenckich, zmiany przyzwyczajeń i odpowiedzialnego segregowania odpadów komunalnych.

  Galeria zdjęć: Prelekcja na temat segregacji odpadów

 • "Merry Christmas Everyone" - taniec w wykonaniu ucznów

 • Dzieciaki do rakiet - WYNIKI

  Dzieciaki do rakiet - WYNIKI

  Miło nam ogłosić, że nasza Szkoła wygrała zestaw profesjonalnego sprzętu do tenisa w konkursie "Dzieciaki do Rakiet". Pomimo tego, że w głosowaniu zajęliśmy dalekie miejsce, nasza szkoła dostała główną nagrodę w kategorii film. Sukces jest tym większy, iż startowało ponad 600 szkoł i klubów z calej Polski. Bardzo dziękujemy za pomoc!

 • Zimowa przerwa świąteczna

  Zimowa przerwa świąteczna

  Zimowa przerwa świąteczna trwa
  od 22 grudnia 2018r. do 01 stycznia 2019r.

  Jest to czas wolny od zajęć dydaktyczno‐wychowawczych.
  W tych dniach nie będzie odbywać się opieka świetlicowa ani zajęcia wychowawczo‐opiekuńcze.

 • Wicemistrzostwo powiatu częstochowskiego w piłce ręcznej dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Widzowie

  Wicemistrzostwo powiatu częstochowskiego w piłce ręcznej dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Widzowie

  Piłka ręczna w Szkole Podstawowej w Widzowie cieszy się dużą popularnością. Od kilku lat zawsze któraś z naszych czterech drużyn szczyporniaka dociera do turnieju finałowego. Tak samo było w tym roku. Rundę eliminacyjną dziewczyny z Widzowa  wygrały ze Mstowem 7-3. Bramki w tym spotkaniu zdobyły: Marzena Żurek-5, Kalina Stajszczak-1, Roksana Kośna-1. Gospodarzem  turnieju finałowego mistrzostw Powiatu Częstochowskiego w piłce ręcznej był Lelów. W meczu półfinałowym Widzów spotkał się z drużyną z Kamienicy Polskiej. Dziewczyny z Widzowa zagrały doskonale w obronie i w ataku, każda akcja była doskonale przygotowana na zajęciach SKS, a podczas turnieju należało tylko ją wdrożyć podczas meczu. Drużyna z Widzowa rozgrywała akcje ofensywne z polotem i z rozwagą, co było zaskoczeniem dla przeciwnika. Zespół z Widzowa wygrał 7-4 po bramkach: Marzeny Żurek-6, Kaliny Stajszczak-1. W meczu finałowym Lelów ograł drużynę z Widzowa 14:2. Bramki zdobyły: Ewa Kowalska i Kalina Stajszczak. Zespół z Widzowa wystąpił w następującym składzie: Bramkarka - Monika Krupa, środkowe rozegranie - Marzena Żurek, lewe rozegranie - Martyna Radecka, prawe rozegranie - Kalina Stajszczak, prawe skrzydło: Ewa Kowalska, lewe skrzydło: Ewa Cesarz, kołowa - Roksana Kośna.

 • Prezenty młodych sportowców z Widzowa pod choinkę

  Prezenty młodych sportowców z Widzowa pod choinkę

  Drużyna żaków ULKS Polonia-Unia Widzów wygrała turniej 01.12.2018 r. organizowany przez LKS Gminę Kłomnice. W turnieju tym najlepszym strzelcem został Mateusz Siwy, a najmłodszym zawodnikiem Filip Napora.

  Sporą niespodziankę najmłodsi zawodnicy naszego klubu żacy  sprawili na turnieju mikołajkowym w Radomsku, który odbył się 09.12.2018r. Zaskoczyli wszystkich, nawet własnych rodziców i trenera, docierając do finału. Nasi zawodnicy zmierzyli się z silną drużyną Włókniarza Konstantynowa Łódzkiego osiągając wynik 1:2. Bramki zdobyli: Siwy Mateusz -1, Stachow Mikołaj-1. Mecz z Pilicą Przedbórz zakończył się wynikiem 1-2. Bramki zdobyli: Mateusz Siwy -1, Jakub Adamus -1. Mecz z RKS Radomsko zakończyl się wynikiem 0-2. Dwie bramki strzelił Kacper Musiał. W meczu półfinałowym Polonia Unia -Widzów spotkała się z  Korabem Łask wygrywając 1-0 po bramce Jakuba Adamusa. W finałowym spotkaniu Widzów zmierzył się z Victorią Żytno w regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się remisem  1-1 po celnym strzale Jakuba Adamusa. O końcowym rozstrzygnięciu zadecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy z Żytna wygrywając 2-0.

  Autor artykułu: Sylwester Rorat

  Prezenty młodych sportowców z Widzowa pod choinkę - Obrazek 1

 • Wyniki konkursu plastycznego „Moja bombka – ozdoba choinkowa”

  Wyniki konkursu plastycznego „Moja bombka – ozdoba choinkowa”

  O zwycięstwo i tytuł najpiękniejszej bombki bożonarodzeniowej walczyło  26 osób  z  naszej szkoły. Wszystkie bombki, które wpłynęły na konkurs zostały wyeksponowane na szkolnej choince.
  I choć wybór był niezwykle trudny, to udało się wybrać takie, które zachwyciły swoją oryginalnością i estetyką wykonania.

  Zwycięzcami konkursu zostali:

  W kategorii klas I  - II :
  I miejsce: Amelia Rak, Dominik Płaska
  II miejsce: Diana Kręciwilk i Eryk Kręciwilk
  III miejsce: Zuzanna Kruk i Aleksandra Postawa

  Wyróżnienia:                                                                                  
   Dawid Łapeta, Paulina Zyszczak, Patrycja Miedzińska, Oliwier Kuś, Kuba Ciura, Iga Śliwakowska

  W kategorii klas IV – VI:
  I miejsce: Julia Małek, Daria Stachowicz , Daniel Dróżdż
  II miejsce: Jakub Adamus, Jakub Kociński, Wiktoria Wrzalik
  III miejsce: Kordian Majchrzak, Paulina Radecka, Aleksandra Kosela

  Wyróżnienia:
  Patryk Napora, Sandra Adamus, Zuzanna Musiał, Mateusz  Grabny

   

  W kategorii klas VII, VIII i Gim.
  I miejsce :  Julia Musiał

  Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Wykazaliście się niezwykłą kreatywnością, wrażliwością i starannością.  Dziękujemy.

  GRATULUJEMY!
  Rozdanie dyplomów i nagród nastąpi 21 grudnia podczas Wigilii szkolnej.

   

 • Wieczór filmowy w szkole

  Wieczór filmowy w szkole

  Pomysł zorganizowania wieczoru filmowy w szkole przyjął się dokosnale!

  Dzieci były zachwycone spędzeniem czasu w szkole "po godzinach" przy okazji oglądając ciekawe produkcje kinowe. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Począwszy od śpiewających bohaterów w bajce Rock Dog. Pies ma głos! dla najmłodszych, poprzez familijną opowieść o niesfornym psie w filmie Patryk, aż do pełnego napięcia filmu Jestem numerem cztery
  Pełna paleta różnorodnych filmów pozwoliła zaspokoić nawet najbardziej wybrednego kinomaniaka. Zapach popcornu unosi się w szkole po dziś dzień, a wrażenia wszystkich tych, którzy zdecydowali się spędzić ten wieczór przy dobrym filmie na pewno jeszcze długo nie opadną. 

  Galeria zdjęć: Mikołajkowy wieczór filmowy

 • Program Klub 2018

  W ramach programu Klub 2018 Uczniowski Klub Sportowy Polonia-Unia Widzów otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 15 000 zł na sprzęt sportowy i prowadzenie zajęć treningowych w sekcjach piłki nożnej i piłki ręcznej. Klub Polonia-Unia Widzów jest klubem uczniowskim i na codzień ze sprzętu  korzystają również uczniowie Szkoły Podstawowej w Widzowie podczas zajęć wychowania fizycznego. Z w/w środków dotychczas zakupopno: 40 kompletów dresów dla grup młodzieżowych, cztery atrapy treningowe, dwa komplety siatek siatek do piłki nożnej, 8 piłek do piłki nożnej, 10 piłek do piłki ręcznej. Na niezbędny sprzęt wydano kwotę 9 740 zł. Środki finansowe uzyskane z Ministerstwa Sportu  i Turystyki pozwoliły na zwiększenie liczby zajęć treningowych, atrakcyjność ich jak również podniesienie poziomu umiejętności motorycznych, technicznych, taktycznych w sekcjach piłki nożnej i piłki ręcznej. Program napisał i rozliczył nauczyciel wychowania fizycznego Rorat Sylwester.

 • Konkurs ornitologiczny

  Konkurs ornitologiczny

  Dnia 02.12.2018. w Hali Sportowej w Mykanowie nastąpiło rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w powiatowym konkursie ornitologicznym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. 

  Organizatorami konkursu pt. ,,Znam ptaki Polskibyli Zespół Szkół w Mykanowie oraz PZHKiPE Oddział Częstochowa. Cele konkursu to: pogłębianie wiedzy na temat ptaków, rozwijanie zainteresowań ornitologicznych, motywowanie do ochrony gatunkowej ptaków, uświadamianie korzyści  wynikających z hodowli ptaków.

  Uczniowie naszej szkoły Jakub Ciura, Aleksandra Postawa i Michał Maj otrzymali wyróżnienia , a uczennica Amelia Rak zajęła III miejsce.

  Galeria zdjęć: Konkurs ornitologiczny

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

   

   

 • Wyniki konkursów na logo Szkolnego Koła Wolontariatu oraz literackiego „Pomaganie jest fajne”

  Wyniki konkursów na logo Szkolnego Koła Wolontariatu oraz literackiego „Pomaganie jest fajne”

  W dniu 30 listopada zostały rozstrzygnięte wyżej wymienione konkursy. Mogli w nich wziąć udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Prace konkursowe można było składać do 26 listopada. Konkursy zostały zorganizowane w ramach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który jest obchodzony corocznie 5 grudnia z inicjatywy ONZ od 1985 roku.

  Wyniki konkursu na logo Szkolnego Koła Wolontariatu:
  I miejsce – Mateusz Czopik kl. VIII
  II miejsce – Kalina Stajszczak i Marzena Żurek kl. VIII
  Wyróżnienie – Kinga Drogosz i Ewa Tutaj kl. VI

  Wyniki konkursu literackiego „Pomaganie jest fajne’’:
  I miejsce - Kinga Drogosz  kl. VI
  II miejsce – Nikola Kuś i Sandra Adamus kl. VI
  III miejsce – Karolina Pruciak kl. VI
  Wyróżnienie – Ewa Tutaj kl. VI

  Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody, które zostały wręczone 5 grudnia  czyli w dniu Międzynarodowego Dnia Wolontariatu.

                                                                                       Wszystkim serdecznie gratulujemy!
                                                     Szkolne Koło Wolontariatu  wraz z opiekunem panią Agnieszką Kuźnicką

   Galeria zdjęć: Wyniki konkursów na logo Szkolnego Koła Wolontariatu oraz literackiego „Pomaganie jest fajne”

 • POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI ,,OPOWIEM CI O MOJEJ OJCZYŹNIE”

  POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI ,,OPOWIEM CI O MOJEJ OJCZYŹNIE”

  W piątek 30 listopada nasi uczniowie reprezentowali szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt. „ Opowiem Ci o mojej Ojczyźnie”, zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach : klasy I-III, IV-VI  oraz klasy VII - VIII szkoły podstawowej i kl.III gimnazjum. Uczestnicy recytowali przygotowane przez siebie utwory poetyckie należące do kręgu poezji patriotycznej. Uczennice naszej szkoły : Katarzyna Sznajder z kl. V, Kinga Drogosz z kl. VI oraz Kalina Stajszczak z kl. VIII otrzymały wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Galeria zdjęć: POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI ,,OPOWIEM CI O MOJEJ OJCZYŹNIE”

strona:

Aktualności

Galeria zdjęć

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie
  Widzów
  ul. Żwirki i Wigury 16
  42-282 Kruszyna
 • +48 34 320 28 08