Strona główna
Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat
- 23.06.2021
Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Materiały informacyjne znajdują się w zakładce KORONAWIRUS. Dodatkowych informacji udziela dyrektor szkoły w dniach 25, 29 i 30 czerwca br. w godzinach 14:00-17:00 w siedzibie szkoły.
- Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat : Czytaj więcej
Wyniki konkursu ,,Zakładka do książki”
- 02.06.2021
W bibliotece szkolnej znajduje się dwadzieścia sześć pomysłowych, kolorowych zakładek, wykonanych przez uczniów. Ile pomysłów, tyle zakładek – a każda inna. Najczęściej są na nich rysunki lub wyklejanki, ale autorzy kilku prac wykorzystali też farby oraz technikę kolażu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom, którzy otrzymają nagrody: pamiątkowe dyplomy oraz książki.
- Wyniki konkursu ,,Zakładka do książki”: Czytaj więcej
Komunikat
- 19.05.2021
Aby wesprzeć uczniów, nauczycieli i rodziców w powrocie do stacjonarnej nauki w szkołach, Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało wykaz pomocnych materiałów edukacyjnych. Będą one wsparciem w pracy z dziećmi i młodzieżą po długotrwałym okresie kształcenia na odległość oraz trudną sytuacją pandemiczną. Wśród materiałów dostępnych na stronach internetowych MEiN, ORE i kuratoriów oświaty znalazły się m.in. publikacje i poradniki.
- Komunikat: Czytaj więcej
Powrót do nauki stacjonarnej od 17 maja br.
- 12.05.2021
Od 17 maja br. uczniowie klas IV - VIII przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym.
Oznacza to, że w jednym czasie stacjonarnie (na terenie szkoły) będzie uczyć się nie więcej niż 50% wszystkich uczniów tych klas, a pozostali kształcą się zdalnie. Stan taki ma potrwać do 28 maja włącznie.
Poniżej szczegółowy harmonogram lekcji we wspomnianym wyżej okresie.
- Powrót do nauki stacjonarnej od 17 maja br.: Czytaj więcej
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
- 23.05.2021
Od 1 kwietnia 2021 roku do 30 września 2021r. na terenie kraju trwa Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i mieszkań w 2021 r. jest realizowany następującymi metodami:
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021: Czytaj więcej
9 MAJA – DZIEŃ EUROPY
- 06.05.2021
Aby uczcić Dzień Europy, na początku maja instytucje europejskie organizują Dzień Otwartych Drzwi dla zwiedzających w Brukseli i w Strasburgu.
Każdego roku tysiące osób uczestniczy w debatach, koncertach, wizytach grupowych i innych wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów Dnia Europy oraz w działaniach mających na celu informowanie społeczeństwa o UE.
- 9 MAJA – DZIEŃ EUROPY: Czytaj więcej
KONKURS SZKOLNY ,,ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI”
- 04.05.2021
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia)
ogłaszamy konkurs na najładniejszą zakładkę do książki.
Cele konkursu:
-
zainteresowanie dzieci i młodzieży czytaniem książek
-
rozwijanie zdolności manualnych, plastycznych
-
rozwijanie wyobraźni twórczej
-
popularyzacja literatury.
-
- KONKURS SZKOLNY ,,ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI”: Czytaj więcej
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
- 29.04.2021
W tym roku przypada 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Wprowadzała w Rzeczypospolitej ustrój monarchii konstytucyjnej – zachowywała stanową strukturę społeczeństwa, ale otwierała perspektywy dalszych przekształceń systemu państwowego. Na jej podstawie przyjęto monteskiuszowski podział władz na prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, a także zniesiono m.in. liberum veto, konfederacje i wolną elekcję. Choć Konstytucja 3 maja obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju. Święto Konstytucji 3 maja obchodzono do ostatniego rozbioru. Po odzyskaniu niepodległości już
- ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA: Czytaj więcej
ŚWIĘTO FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
- 28.04.2021
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to jedno z najmłodszych świąt państwowych w Polsce – zostało ustanowione w 2004 roku, aby propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Z heraldycznego punktu widzenia barwami polskimi od wieków była biel orła i czerwień tarczy herbowej. Kolor biały symbolizuje czystość i prawość; czerwony - odwagę i waleczność. Na polskiej fladze biel znalazła się u góry, gdyż według zasad heraldyki ważniejszy jest kolor godła niż tła. Barwy biała i czerwona po raz pierwszy zostały uznane za narodowe 3 maja 1792 roku, w pierwszą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Formalnie zostały one przyjęte jako kolory państwa polskiego przez Sejm Królestwa Polskiego w 1831 roku podczas powstania listopadowego. Po odzyskaniu niepodległości wygląd polskiej flagi zatwierdził Sejm Ustawodawczy 1 sierpnia 1919 roku, postanowienia te obowiązują do dnia dzisie
- ŚWIĘTO FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ: Czytaj więcej
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
- 29.04.2021
2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w Polsce. Osoby z autyzmem należą do grupy osób narażonych na dyskryminację, przemoc i wykluczenie, mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych.
- Światowy Dzień Świadomości Autyzmu : Czytaj więcej
„Wiosna z KSIĘGARNIĄ TULISZKÓW „
- 22.04.2021
Księgarnia Tuliszków ogłosiła ogólnopolski konkurs artystyczno - czytelniczy dla przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych, którego termin mija z końcem kwietnia 2021r.
Warunkiem udziału w konkursie było wykonanie dowolną techniką , klasowej pracy plastycznej. Jej tematem przewodnim miała być wiosna.
- „Wiosna z KSIĘGARNIĄ TULISZKÓW „: Czytaj więcej
POWIATOWY KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY OBCHODY 230 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3MAJA
- 21.04.2021
Z wielką przyjemnością informujemy, że Aleksandra Postawa uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie wzięła udział w powiatowym konkursie plastycznym zorganizowanym przez Panią Poseł na Sejm Lidię Burzyńską pod Honorowym Patronatem Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej. Przygotowała plakat promujący Koncert Pieśni Patriotycznej z okazji 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i zajęła I miejsce. Jej projekt został wykorzystany jako oficjalny plakat tego wydarzenia. Nagrodzoną pracę można zobaczyć w holu Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Mykanowie. Wersja cyfrowa plakatu została wysłana do szkół i urzędów w celu promowania koncertu. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 19 kwietnia w Biurze Poselskim Pani Poseł Lidii Burzyńskiej w Częstochowie.
- POWIATOWY KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY OBCHODY 230 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3MAJA: Czytaj więcej
Najpiękniejsze jajko wielkanocne!
- 22.04.2021
Serdecznie gratulujemy uczennicy klasy IV - Dominice Dróżdż, która zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym, zorganizowanym przez Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”. Wszyscy uczestnicy poznawali bliżej wybrane elementy plastyki obrzędowej Świąt Wielkanocnych, wpisując się w jedną z najciekawszych tradycji, czyli zdobienie jajek. Rozwijali inwencję twórczą, nawiązując do wzorów regionalnych i jednocześnie - swoją wrażliwość estetyczną.
- Najpiękniejsze jajko wielkanocne!: Czytaj więcej
AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ SERDUSZKA ALEKSA FILIPOWSKIEGO
- 16.04.2021
"Kiedy pomagamy
innym, pomagamy sobie,
ponieważ wszelkie dobro,
które dajemy, zatacza koło
i wraca do Nas"
Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Widzowie w niedzielę 21.02.2021r. włączył się w zbiórkę charytatywną na rzecz serduszka Olusia. O pomoc poprosił także mieszkańców Widzowa i Widzówka. Tym, którzy wsparli akcję, wręczono własnoręcznie upieczone przez wolontariuszki i pięknie opakowane muffinki. Dzięki hojności mieszkańców zebraliśmy kwotę 2150 złotych, która została przesłana na konto Fundacji Siepomaga. Wszystkim tym, którzy wsparli akcję dziękujemy za bezinteresowną pomoc, otwarte serce i życzliwość. Wierzymy, że okazane dobro zawsze powraca!
- AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ SERDUSZKA ALEKSA FILIPOWSKIEGO : Czytaj więcej
Święto Chrztu Polski
- 12.04.2021
„Świadomość własnej przeszłości pomaga
nam włączyć się w długi szereg pokoleń,
by przekazać następnym wspólne dobro
- Ojczyznę”
Jan Paweł II
W środę 14 kwietnia obchodzimy Święto Chrztu Polski. 1055 lat temu Polska stała się państwem chrześcijańskim. Historia naszego kraju jest niezwykle bogata w przełomowe wydarzenia. Jednym z nich właśnie było przyjęcie przez Mieszka I chrztu w 966 roku. To wydarzenie zapoczątkowało proces chrystianizacji całego kraju, co oznaczało przyjęcie religii chrześcijańskiej w obrządku rzymskim oraz włączenie państwa polskiego do grona chrześcijańskich nowoczesnych krajów i wzrostu znaczenia wśród państw Europy. Sejm RP ustanowił Święto Chrztu Polski przyjęciem ustawy 22 lutego 2019 roku. W założeniu święto ma na celu „upamiętnienie chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzen
- Święto Chrztu Polski: Czytaj więcej
Komunikat
- 12.04.2021
- Komunikat : Czytaj więcej
Światowy Dzień Wody
- 31.03.2021
Światowy Dzień Wody (ang. World Water Day) został ustanowiony rezolucją z 22 grudnia 1992 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w ramach Agendy 21, w czasie konferencji Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro (Brazylia). Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej.
- Światowy Dzień Wody: Czytaj więcej
Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia
- 19.03.2021
Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas.
- Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia: Czytaj więcej
Kim byli Żołnierze Wyklęci?
- 26.02.2021
POLSKIE POWOJENNE PODZIEMIE NIEPODLEGŁOŚCIOWE
„ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”
1.Czym było powojenne podziemie niepodległościowe?
Powojenne podziemie niepodległościowe stanowiło prostą kontynuację działalności niepodległościowej z okresu okupacji niemieckiej, będąc naturalną konsekwencją wyborów dokonywanych na początku wojny przez dziesiątki tysięcy konspiratorów. Było też pierwszym odruchem samoobrony społeczeństwa polskiego przeciwko siłą narzuconej przez sowietów – komunistycznej władzy.
- Kim byli Żołnierze Wyklęci?: Czytaj więcej
Bal karnawałowy klas I- III
- 04.03.2021
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Najmłodsze dzieci z naszej szkoły, każdego roku z niecierpliwością oczekują na moment rozpoczęcia się szkolnego balu karnawałowego. Wyjątkowo w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną bal odbył się w oddzielnych salach.
W zorganizowanej 12 lutego b.r. zabawie karnawałowej dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przez dwie godziny Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim towarzyszyła radość i uśmiech, co było głównym celem tego wydarzenia.
- Bal karnawałowy klas I- III: Czytaj więcej