• W marcu po raz kolejny  wolontariusze tym razem z III Gim. przyłączyli się do akcji charytatywnej Stowarzyszenia Sursum Corda.  Wolontariusze rozprowadzili Kartki Świąteczne, z których dochód w wysokości 246 złotych został przekazany Stowarzyszeniu. Podobnie jak poprzednio ,tak i teraz pocztówki rozeszły się jak świeże bułeczki. W kilka dni rozprowadzono 100 kartek.

,, Za każdym razem, gdy ktoś wysyła w świat Kartki Dobroczynne, dzieją się  dobre rzeczy, ktoś bliski ma dzięki nim chwilę radości, a osoby chore lub niepełnosprawne  otrzymują wsparcie". Wszystkim, którzy wsparli akcję, serdecznie dziękujemy!

21.04.2019 21:49 | więcej »
  • W naszej szkole od listopada 2018r. do marca 2019r.  prowadzona była akcja ,,Aktywne Przerwy". W poniedziałki i środy odbywały się ,,Przerwy na Sportowo". Akcją zostali objęci uczniowie klas I-II, IV i V. Dzięki takiej formie spędzania czasu pomiędzy zajęciami, przerwy w szkole przebiegały aktywnie i interesująco. Uczniowie z radością  włączyli się do tej akcji. Wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji uczyli, że ruch fizyczny zmniejsza ryzyko chorób. Ogromny wkład w organizację ,,Aktywnych Przerw" miały wolontariuszki z klasy VI, które były inicjatorkami wielu ciekawych i bezpiecznych zabaw.
    21.04.2019 21:47 | więcej »
  • W listopadzie  wolontariusze z klasy VIII przyłączyli się do akcji charytatywnej Stowarzyszenia Sursum Corda  mającej na celu sprzedaż Świątecznych Kartek Dobroczynnych. Stowarzyszenie przesłało 70 kartek, wszystkie rozeszły się w jeden dzień. Uzyskano kwotę 140 złotych, którą przesłano na konto Stowarzyszenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim  mieszkańcom , którzy zechcieli wesprzeć akcję!

21.04.2019 21:46 | więcej »
  • W dniach 26.11.2018r.- 02.01.2019r. nasza szkoła brała udział w XIX edycji AKCJI GÓRY GROSZA, której celem było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W tych dniach na terenie  szkoły wolontariuszki z klasy VI zbierały do puszki monety. Po zakończonej akcji pieniądze zostały posegregowane i przeliczone. Uzbieraliśmy 46 złotych. Pieniądze wysłano na adres Towarzystwa Nasz Dom.
    21.04.2019 21:45 | więcej »
  • W listopadzie w dn. 05.11. 2018r.- 25.11.2018r. Koło Wolontariatu wzięło udział w akcji ,,Zostań Świętym Mikołajem" na rzecz dzieci Hospicjum Dziecięcego w Częstochowie. Społeczność szkolna z dużym zaangażowaniem przystąpiła do zbiórki kosmetyków pielęgnacyjnych, środków czystości, pampersów, zabawek i słodyczy. Wolontariusze zebrane rzeczy spakowali i dostarczyli do Fundacji Częstochowskie Hospicjum Dla Dzieci. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim koleżankom i kolegom, rodzicom, wychowawcom za zaangażowanie w akcję.

21.04.2019 21:45 | więcej »

•    12 października 2017r. uczniowie kl. VI i VII SP im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie pod opieką wychowawczyń p. A. Dróżdż i p. R. Dryjki wzięli udział w inauguracji ogólnoświatowej kampanii ,, Pola Nadziei”. W tym dniu gościli w Ogrodach Częstochowskiego Hospicjum przy ul. Krakowskiej 45a, gdzie wspólnie posadzili cebule Żonkili, tworząc Żonkilowe Pole Nadziei.
       Żonkil to kwiat, który symbolizuje wszystkie hospicja- ich misję pomagania potrzebującym. Sadząc żonkile, a następnie dbając o nie i obserwując, jak wzrastają, można wyrazić swoje zrozumienie dla idei opieki paliatywno-hospicyjnej oraz swoją solidarność z osobami chorymi i cierpiącymi.
       Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat sadzą również cebulki żonkili na rabatce, znajdującej się w pobliżu budynku szkolnego. Później wiosną obserwują budzące się do życia kwiaty, pielęgnują je dbają o ich wzrost i wygląd. W ten sposób symbolicznie wyrażają swoja solidarność z osobami, objętymi opieką hospicyjną. Jest to działanie , które ma na celu rozwijanie wrażliwości dzieci i młodzieży oraz kształtowanie umiejętności pomocy drugiemu człowiekowi. Cebulki żonkili zastają zakupione od częstochowskiego Hospicjum, a otrzymane w ten sposób fundusze są przeznaczone  na działalność tej organizacji.
       Kampania,, Pola Nadziei” narodziła się w 1986r. w Fundacji Marie Curie Cancer Care w Edynburgu.
       W Polsce Kampania zadebiutowała 20 lat temu i od tego czasu jej koordynatorem jest Towarzystwo Przyjaciół Chorych ,,Hospicjum” św. Łazarza w Krakowie.

,,Pola Nadziei’ to ogólnoświatowa kwesta na rzecz hospicjów. W jej ramach organizowanych jest wiele wydarzeń, dzięki którym społeczeństwo ma zwrócić uwagę na istnienie hospicjów i potrzeby osób objętych opieką paliatywno- hospicyjną. Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej udział w ,,Polach Nadziei” bierze już od 16 lat.
       W ramach kwesty odbywają się różnego rodzaju działania, np. turnieje sportowe, Marsze Nadziei, przedstawienia oraz konkursy.
       Konkurs ,, Żonkilowe Pole Nadziei ’’ skierowany jest do dzieci oraz młodzieży. Jego główne cele to ukształtowanie postawy otwartości wobec otaczającego świata w aspekcie działalności dobroczynnej, rozwijanie kreatywności i odwagi w wyrażaniu uczuć w stosunku do osób nieuleczalnie chorych oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody. Nasi uczniowie wiosna 2018r. będą prowadzić prace porządkowe na rabatce i wykonują wraz ze wzrostem roślin systematyczną dokumentację fotograficzną, a następnie gazetkę szkolną, zawierającą zdjęcia, rysunki, własne teksty lub literackie. Na stronie internetowej szkoły (www.szkolawidzow.kruszyna.pl) również pojawią się informacje na ten temat. W ten sposób społeczność SP w Widzowie weźmie udział w kampanii ,,Pola Nadziei” wspierając osoby oczekujące naszej pomocy i wsparcia oraz wyrażając pragnienie dążenia do nadziei.

01.12.2017 15:42 | więcej »

Widzów
    ul. Żwirki i Wigury 16